Poznaj 3 najdroższe samochody na całym świecie!

Ekskluzywne i najdroższe samochody przeznaczone są dla nielicznych osób. Dostępność takich pojazdów jest ograniczona, a koszt końcowy liczony jest w milionach.

Prestiżowe modele zarezerwowane są najczęściej dla konkretnych, wskazanych przez producenta osób.

Jakie modele aut są najdroższe na świecie?

Bugatti La Vouture Noire

To najdroższe auto świata i wyprodukowane tylko w jednym egzemplarzu. Debiut Bugatti La Voiture Noire odbył się w Genewie w 2019 roku. Pojemność silnika to 7,993 cm3 i jest napędzany 16-cylindrowym motorem W16 o mocy 1500 KM. Samochód został wykonany ręcznie przez inżynierów Bugatti. Podstawą auta jest Bugatti Chiron, natomiast nadwozie zostało wykonane z karbonu. W 2,5 sekundy rozpędza się do 100 km/h, a jego prędkość maksymalna wynosi 420 km/h. Jego cena po opodatkowaniu wyniosła 18,7 miliona dolarów. Spekuluje się, że posiadaczem jest były szef koncernu Volkswagen – Ferdynand Piech.

Bugatti Divo

Ten samochód to luksusowa wersja Bugatti Chiron. Jego produkcja przypada na lata 2019-2021, a koncern zdecydował się na stworzenie 40 egzemplarzy. Nazwa modelu pochodzi od francuskiego kierowcy wyścigowego Alberta Divo, który w latach 30 ubiegłego wieku czterokrotnie zwyciężył w wyścigach Grand Prix. Bugatti Divo posiada układ napędowy z silnikiem W16 o mocy 1480 KM. Posiada siedem trybów jazdy, a jego przyśpieszenie boczne osiąga wartość 1.6 g. Prędkość maksymalna wynosi 380 km/h. Model Divo został wyceniony na 5.8 miliona dolarów i jest to drugie najdroższe auto na świecie.

Lamborghini Veneno Roadster

To hipersamochód, który pierwszy raz został zaprezentowany z okazji 50 urodzin marki na targu w Genewie w 2013 roku. Napędzany przez silnik benzynowy w układzie V12, którego pojemność wynosi 6,5 l. Auto posiada 750 koni mechanicznych, a maksymalna prędkość to 354 km/h. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 2,9 s. Cena Lamborghini Veneno Roadster to 4,5 miliona dolarów i zostało wyprodukowane jedynie w trzech egzemplarzach – włoska firma nie planuje więcej produkcji.

One thought on “Poznaj 3 najdroższe samochody na całym świecie!

Dodaj komentarz