Ślub na Mauritiusie – organizacja ślubu

Mauritius to przepiękne miejsce, gdzie w cieniu palm na jednej z rajskich plaż Para Młoda może wziąć ślub cywilny. Z pewnością jest to spełnienie marzeń wielu osób, które chcą zorganizować coś nadzwyczajnego, z dala od polskich klimatów i nietuzinkowej scenerii. Mauritius ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko białe piaski plaż. To także miejsce, w którym po dopełnieniu formalności ceremonii ślubnej można bawić się wśród egzotycznej roślinności z niesamowitymi widokami. To przygoda nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla przybyłych gości, którzy mogą nie mieć więcej okazji udać się w ten rejon świata.

Jak wygląda ceremonia ślubna na Mauritiusie?

Ślub cywilny, który zostanie zawarty na Mauritiusie jest ważny w świetle polskiego prawa. Ceremonię dzieli się w sumie na dwa etapy. Pierwszy z nich to z reguły odwiedzenie stolicy wyspy, czyli Port Luis w celu dopełnienia formalności, a z kolei drugi to właściwa ceremonia w wybranym przez Parę Młodą hotelu na plaży albo w hotelowym ogrodzie.

Co istotne, jest szereg procedur, które Młodzi muszą spełnić, aby móc zawrzeć związek małżeński. Przede wszystkim muszą oni złożyć przysięgę w Sądzie Najwyższym na Mauritiusie. Ma to z reguły miejsce dzień lub dwa dni przed zawarciem nowego związku małżeńskiego. Data ślubu musi zostać ustalona z wyprzedzeniem, a co ważne – tego typu uroczystości nie odbywają się od soboty do niedzieli i w święta.

Oryginalny sposób na zawarcie małżeństwa – ślub na Mauritiusie

Mauritius jest miejscem romantycznym, tajemniczym, egzotycznym i magicznym. Takim, które pozostaje w pamięci na zawsze. Nie inaczej jest z ceremonią ślubu cywilnego na Mauritiusie. Wiele biur podróży oferuje naprawdę różnorodne pakiety i scenerie do wyboru dla Pary Młodej.

Ślub na katamaranie

Ślub na Mauritiusie to nie tylko ceremonia na plaży. Istnieje więcej pomysłów, które mogą przypaść do gustu narzeczonym, jak również przybyłym gościom. Jedną z takich opcji jest ślub na katamaranie. Może on być bardziej romantyczny niż standardowe rozwiązanie. Czy jest coś piękniejszego od kolacji przy zachodzie słońca z widokiem na egzotyczną wyspę z luksusowego katamaranu? Żeglując turkusowymi lagunami wzdłuż plaż to bardzo romantyczne i wzbudzające ogromne emocje przeżycie.

Ślub w hotelu

Romantyczna sceneria, białe piaski plaży, egzotyczna przyroda, to sprawia, że ślub na Mauritiusie wybierany jest przez coraz większą liczbę osób chcących zawrzeć związek małżeński. Jeśli nie ceremonia na katamaranie, to moze hotel? Na wyspie można znaleźć przynajmniej kilka luksusowych obiektów, które zachęcą do zorganizowania takiej uroczystości.

Ślub pod wodą

Prawdopodobnie jest to jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na ślub. Można przenieść się do podwodnego, kolorowego świata i złożyć przysięgę w obecności pięknych morskich zwierząt. Ceremonia zaślubin jest bardzo szczególna dla każdej Pary Młodej, ale przystąpienie do niej pod wodą sprawia, że jest ona jeszcze bardziej wyjątkowa.