Jakie są 3 najdroższe zegarki na świecie?

Zegarki są przedmiotami codziennego użytku. Jednakże niemalże od momentu, gdy stały się tak powszechnym przedmiotem, stały się także elementem biżuterii. Na jakie zegarki mogą pozwolić sobie najbogatsi ludzie tego świata?

  1. Graff Fascination – 40 milionów dolarów

Pierwsze miejsce na naszej liście zdecydowanie zajmuje zegarek Graff Fascination, którego wartość to 40 milionów dolarów. Firma zaprezentowała go w 2015 roku. Skąd tak wysoka cena? Zawiera on w sobie białe diamenty o 152,92 karatach. Jakby tego było mało, to znajduje się w nim także pierścionek z brylantem, którego masa wynosi 38,13 karata.

  1. Zegarek kieszonkowy Breguet Marie-Antoinette Grande Complication – 30 milionów dolarów

Drugie miejsce na naszej liście zajmuje tym razem zegarek kieszonkowy Breguet Marie-Antoinette Grande Complication, który jest wart 30 milionów dolarów. Zamówiony przez jednego z kochanków królowej francuskiej pochodzącej z XVIII wieku. Legenda podaje, że zbudowanie tego modelu zegarka zajęło aż 40 lat. Efekt był taki, że kiedy go ukończono zarówno kochanek, jak i królowa już dawno nie żyli. Zegarek jest wyposażony w szkieletową tarczę oraz złotą kopertę. Pod koniec XX wieku został skradziony z muzeum jerozolimskiego, jednakże w 2007 roku znów cudownie się z nim pojawił. Obecnie znajduje się w Mayer Museum w Los Angeles.

  1. Joaillerie 101 Manchette – 30 milionów dolarów

Trzecie miejsce, a właściwie drugie Ex aequo na naszej liście zajmuje zegarek Joaillerie 101 Manchette. Został on zbudowany przez szwajcarską markę Jaeger-LeCoultre. Zegarek ten wykonany jest z bransoletki, posiadającej mały mechanizm zegarowy, co skutkuje koniecznością częstego ręcznego nakręcania. Tarcza zegara została wykonana ze srebra oraz pokryta szafirowym szkłem. Bransoletka została wykonana z czystego białego złota. Dodatkowo zegar został ozdobiony 11 onyksami oraz 576 diamentami. Trzy najcenniejsze znajdujące się w nim klejnoty to diamenty o masie 38 karatów w kształcie serca i kolorach: niebieskim, białym i czerwonym.

One thought on “Jakie są 3 najdroższe zegarki na świecie?

Dodaj komentarz