Bogactwo w luksusowym wydaniu – 3 najdroższe domy na świecie

Wielcy potentaci, bogacze, magnaci finansowi lokują swoje majątki między innymi w pięknych nieruchomościach.

Są to architektoniczne dzieła sztuki, cechujące się przepychem i luksusem, z wszelkimi udogodnieniami, o jakich zwykły śmiertelnik nawet nie marzy.

3 najdroższe domy na świecie

Miejsce pierwsze wśród najdroższych domów świata zajmuje wspaniały budynek w mieście aniołów, w Los Angeles, a precyzyjniej w Holmby Hills. Jest to wspaniała, luksusowa rezydencja, położona na kilkuhektarowej powierzchni, ze 123 pokojami. Cała posiadłość jest urządzona w stylu chateau, zawierającym elementy architektury francuskiego renesansu, wzorującym się szczególnie na stylu zamków Loire. Koszt domu to około 450 milionów złotych. Ta wspaniała posiadłość została zbudowana na zlecenie hollywoodzkiego bogacza i producenta filmowego Aarona Spellinga.

Na miejscu drugim uplasował się dom wart 400 milionów złotych Fleur-de-lys. Zamek powstał na zlecenie teksańskiego krezusa Davida Sapersteina. Luksusowa rezydencja mieści się w Beverly Hills. Jego kształt stylizowany jest na kwiat lilii i posiada cztery tysiące metrów kwadratowych. Wewnątrz znajduje się sala balowa, ogromna biblioteka, cudowny salon z kolumnami, 15 sypialni, dwie kuchnie, marmurowe ściany, jadalnia na 50 osób.

Posiadłość Updown Court kosztuje 351 milionów złotych, znajduje się w Windlesham w Wielkiej Brytanii. Rezydencja ma 103 pokoje, przepiękny, wielki ogród, centra rozrywki, baseny, kręgielnię, panic room i wiele innych wspaniałych, luksusowych udogodnień. Całość prawdopodobnie jest większa od Pałacu Buckingham.