Najdroższy alkoholowy likier na świecie – D’Amalfi Limoncello Supreme

Luksus może przybierać różną formę. Niekiedy nawet z pozoru zwyczajne przedmioty takie jak gadżety służące do poprawy humoru czy rozrywki są w stanie stać się unikalnymi symbolami bogactwa, podkreślającymi status materialny swoich właścicieli.

Jednym z przykładów, które doskonale to obrazują, jest najdroższy alkoholowy likier na świecie.

D’Amalfi Limoncello Supreme – smak godny wyjątkowo zamożnych

Ten tytuł należy do włoskiego cytrynowego trunku pochodzącego z Włoch, a konkretniej z Wybrzeża Amalfi. D’Amalfi Limoncello Supreme oczaruje kompozycją owocowych nut, subtelnym ale wyczuwalnym zapachem i przyniesie orzeźwienie w nawet w najbardziej upalny dzień. Na szczególną uwagę zasługuje jednak nie tyle sam alkohol co butelka, w której go zamknięto.

Utrzymana w kolorystyce bazującej na błękicie, zieleni i żółci, w swojej szyjce posiada aż trzy diamenty o masie, która wynosi trzynaście karatów. Zwieńczeniem jest największy z nich, osiemnaście i pół karatowy, czwarty kamień szlachetny, który jest uważany za jeden z najrzadszych okazów na świecie. Całość tworzy niemożliwe do podrobienia, małe dzieło sztuki, godne prawdziwych koneserów dysponujących imponującą ilością gotówki.

Błysk diamentów, aromat najlepszej jakości cytryn – D’Amalfi Limoncello Supreme

Za powstanie tego projektu odpowiada studio Stuarta Hughesa, renomowanego jubilera z Liverpoolu, który słynie z jedynych w swoim rodzaju, personalizowanych luksusowych gadżetów.

Ile musi wydać ten, kto pragnie by jego kolekcja alkoholi powiększyła się o ten bajecznie drogi trunek, który olśniewa biżuteryjnym blaskiem? Aktualna cena produktu wynosi dwadzieścia siedem milionów funtów brytyjskich.